Zdravě myslet, zdravě žít: Jsme tím, kým si myslíme, že jsme

13. prosince 2016·Zdravě myslet, zdravě žít·Redakce
Motivační pořad Zdravě myslet, zdravě žít vám pomáhá najít cestu i cíle. Každý se může mít skvěle. Nevěříte? Poslouchejte. V rádiu nás uslyšíte od pondělí do pátku v 10:50.

Záznam rozhovoru

Jitka: Jeden známý se ve škole naučil pár cizích slov, aby byl v komunikaci zajímavější. Ale protože si je zcela neosvojil, vypadal při jejich vyslovení spíše srandovně než uvěřitelně.

Petra: Základní algoritmus naší komunikace je v opravdovosti toho, co říkáme. Když přebíráme cizí slova, fráze…obraty, nejsme to my!

Jitka: Co tedy?

Petra: Důležité je, aby to co říkáme rezonovalo s naším vnitřním já. To,  jak hovoříte, slova, která volíte, intonace, dikce, vše je váš copywright. Netuším, proč chceme kopírovat druhé. Představ si nás, že bychom si tohle vyměnily třeba my dvě!

Jitka: My dvě? To by byla sranda!

Petra: Viď. Podívej, ty jsi medová, intonačně měkká. V komunikaci dosahuješ svého pomocí jinotajů v mnoha ohledech jednáš nepřímo.

Já naopak kráčím rovnou na komoru, do komunikačních schopností projektuji svou rozhodnost a občas přílišnou naléhavost, jak ty říkáš, zním důrazně jako pětičlenná rocková kapela.

Jitka: Co naopak ve vhodné komunikaci být nemá?

Petra: Monotónnost, dlouhé pauzy, přemíra nebo naopak nedostatek informací. Nepozornost a nepřipravenost jsou také hrubé chyby. Vhodnou komunikací můžeš budovat. Nevhodná může působit jako demoliční koule. Komunikujte proto efektivně, dobrá komunikace nabudí jako kvalitní káva!

Jitka: To je pravda. Jak trénovat komunikaci a také myšlení, zase tady v ZMZŽ na F1.

Další epizody pořadu Zdravě myslet, zdravě žít

Doporučujeme