Zdravě myslet, zdravě žít: Proč se bojíme, že přijdeme o práci

2. června 2017·Zdravě myslet, zdravě žít·Redakce
Motivační pořad Zdravě myslet, zdravě žít vám pomáhá najít cestu i cíle. Každý se může mít skvěle. Nevěříte? Poslouchejte. V rádiu nás uslyšíte pravidelně od pondělí do pátku v 10:50.

Záznam rozhovoru

Jitka: Povíme si, jak funguje strach a proč a jak jej někteří využívají. Proč se Petru bojíme, že přijdeme o práci?

Petra; Šířit strach směrem ke ztrátě zaměstnání většinou vyvolávají nadřízení. Cílem je zvýšit výkonnost a disciplínu. Využívají různé nástroje, které v nás vyvolávají existenční strach.

Jitka: Nadřízení dokážou být krutí.

Petra: V některých případech, a není jich málo, ano. Třeba využijí vědomí, že na vašich příjmech je závislá celá rodina. Vědí, že platíte hypotéku, nájem, školné. Strach, který v nás dokáží vyvolat, nás drží zpátky a nepustí dál.

Jitka: V takovém napětí plném strachu a očekávání se ale asi moc dobře nepracuje.

Petra: To je pravda. Neustálé napětí a strach, které si vizualizujeme, sílí, jsme sevření, krátí se dech, jsme nepozorní, chybujeme, a hlavně si přestáváme věřit!

Jitka: Jaké je řešení?

Petra: Stačí se zaměřit na věci, které nám působí radost. Využití transpozice pozornosti, vědomě se odpoutáme od toho, čeho se bojíme. A pak je dobré bojovat proti strachu věcně, pokud máte strach z finančních závazků. Existuje konkrétní řešení.

Jitka: Jaké je to přesně?

Pojistit se pro případ ztráty zaměstnání a začít si spořit na horší časy.

Pokud máte strach z finančních závazků, prožíváte stres v zaměstnání, rádi vám pomůžeme osobně. Čekáme na vás 10.6. v cíli pochodu na stánku České spořitelny.

Další epizody pořadu Zdravě myslet, zdravě žít

Doporučujeme