Vyhledávání
Zdravě myslet, zdravě žít: Jak se projevuje finanční nevěra?
Motivační pořad Zdravě myslet, zdravě žít vám pomáhá najít cestu i cíle. Každý se může mít skvěle. Nevěříte? Poslouchejte. V rádiu nás uslyšíte od pondělí do pátku v 10:50.Záznam rozhovoru
Jitka: Už jste slyšeli pojem „finanční nevěra“? Petra nám poví víc.
Petra: Finanční nevěra zabíjí důvěru a ničí vztahy. V dnešním světě je považována dokonce za větší prohřešek, než nevěra klasická.
Jitka: Jak se finanční nevěra projevuje?
Petra: Například tajíte, že máte vlastní účet, nebo jste si nabrali půjčky bez toho, abyste to řekli partnerovi. Nestíháte je splácet a stále partnerovi lžete a ujišťujete, že je vše v pořádku.
Jitka: Lhát se ale nevyplácí?
Petra: Lež, a ještě k tomu finanční, může otřást silně důvěrou, jak ve vztahu partnerském, tak i ve vztahu k zaměstnavateli. Například, když šéf nedodrží slovo a nevyplatí vám to, na čem jste se domluvili. Mnoho průzkumů dokazuje, že drtivá většina lidí považuje finanční nevěru za zradu, která se neodpouští.
Jitka; Ženy ale často svým partnerům lžou o svých nákupech ve slevách! „To máš nové? Kdepak, tohle mám už dva roky ve skříni. “ha!
Petra: Takové ženy si často myslí, že partner neví, ale partner ví a je schopen vám tyto nevinné společenské lži tolerovat do té doby, než vaše závislost na slevách či botách zruinuje váš účet. V tu chvíli přichází na řadu hádky a důvěra je fuč. Proto utrácejme s rozmyslem a o větší nákupy konzultujte se svým protějškem.
Jitka: Podívejte se také na náš facebook ZMZŽ tam najdete víc.