Vyhledávání
Čeká nás přechod na letní čas: Kde naše tělo zasáhne nejvíc?
Změna času dokáže člověka pořádně rozhodit. Podle vědců má dokonce negativní účinky na naše zdraví! A nejvíce trpíme tam, kde byste to nejspíš ani nečekali.
Letní čas v roce 2018 začne platit v noci na neděli 25. března. Hodiny se posunou o hodinu vpřed z 2:00 na 3:00. Ztráta hodiny spánku může způsobit narušení našeho vnitřního biorytmu, což se pak může výrazně podepsat na naší tváři. Naší pokožce hrozí, že bude vypadat vyčerpaně a ze dne na den náhle zestárne.
Specialistka na estetickou medicínu pokožky Candice Brown z britské kliniky London Bridge Plastic Surgery to potvrzuje. “Naše těla jsou propojena s našimi vnitřními hodinami. Jakékoli narušení tohoto tzv. cirkadiánního rytmu, i velmi malé, může mít reálný dopad na naše zdraví, a to zejména na pokožku,” sdělila deníku The Daily Mirror.
Změna ze zimního na letní čas může narušit náš spánek, tělesnou teplotu, rytmus srdeční činnosti, krevní tlak, spotřebu kyslíku či sekreci hormonů. “Všechno tohle má efekt na to, jak naše pokožka vypadá a v jaké je kondici,” upřesnila odbornice.
A ačkoli na sobě negativní změny může zpozorovat téměř kdokoli, největší nebezpečí hrozí těm, kteří už nějaké problémy mají. “Každému, kdo trpí nějakými kožními nemocemi, jako jsou třeba akné nebo ekzém, hrozí, že se mu v následujících dnech jeho problém zhorší,” varuje Brown. Může podle ní trvat až tři dny, než se všechno vrátí zase do normálu.
A jak proti nepříznivým změnám bojovat? Podle odbornice je důležité hlavně pravidelné používání správných kosmetických prostředků. Většině lidí mohou pomoci nemastné hydratační krémy, které zabrání vysoušení a loupání pokožky. Dostatečná hydratace také eliminuje viditelné stárnutí či stopy vyčerpání.
Vhodné jsou také přípravky, které pomáhají odstranit mrtvé buňky z povrchu kůže a obnaží tak vrstvu těch živých a mladých. Na noc doporučuje lékařka antioxidační sérum s obsahem vitamínů E a B, které naši pleť ochrání před zbytečným poškozením.