Jaromír Jágr září i v 52 letech: Skóroval proti Spartě a posunul rekordní hranice

21. září 2024·Sport·Matěj Kašpar

Jaromír Jágr (Foto: Profimedia)

Dvaapadesátiletý Jaromír Jágr opět ukázal svou hokejovou dlouhověkost, když v zápase proti Spartě posunul vlastní rekord coby nejstarší střelec historie hokejové extraligy. V utkání 2. kola se Jágr trefil ve 34. minutě a zvýšil vedení Kladna na 3:0.

Jágr gól vstřelil ve věku 52 let, sedmi měsíců a pěti dnů, čímž znovu přepsal rekordní tabulky. Kladno nakonec Spartu porazilo 4:2 a připsalo si první výhru v sezóně​. Jágrův gól byl nejen efektivní, ale i estetický. Puk dostal za záda sparťanského gólmana bekhendovým zakončením po otočce, což publikum ocenilo bouřlivým potleskem.

Tento bod byl pro Jágra druhým v sezoně, po asistenci z úvodního zápasu proti Pardubicím​. Vedle Jágra se na vítězství Kladna podíleli Richard Jarůšek, Radek Smoleňák a Eduards Tralmaks, který skóroval do prázdné branky.

Sparta se ve třetí třetině snažila zápas zdramatizovat, ale ani dvě branky Valtteriho Kemiläinena a Tomáše Tomka nestačily​. Jágrův výkon připomněl, že je stále významnou postavou českého hokeje, a jeho nezdolná vůle i nadále inspiruje fanoušky a spoluhráče.