Je vám kolem třiceti? Na tyhle věci byste měli myslet. Nemáte to totiž vůbec snadné

24. září 2022·Životní styl·Redakce

Ilustrační foto (Zdroj: Shutterstock)

Třicátníci jsou jednou z nejdůležitějších ekonomicky činných skupin velkých evropských a amerických měst. Přesto se jim věnuje jen velmi málo podrobných psychologických studií. Tohle mějte na paměti za každé situace. Informace přináší Elle.

“Generace narozená na konci osmdesátých a na začátku devadesátých let se potýká s daleko komplexnějšími rozpory souvislostí dnešního světa. Jejich mentální kapacita musí pojmout technologickou revoluci, jíž nebyli strůjci a poprat se s dilematy a předsevzetími generace předchozí, která na své dcery syny vyvíjí nátlak pramenící z dozvuků poválečných syndromu,” říká sociolog Philip Coneh.

Nebojte se selhání

“Selhání má v dnešním světě jinou hodnotu. Je vidět, je fatálnější, ovlivňuje větší skupinu lidí a představuje společenský cejch,” říká Antoria Lynch, psycholožka a redaktorka populárních článků na webu o mentálním stavu třicátníků. O to víc se ale selhání nesmíte bát. Přiznejte si jeho rovinu a snažte se mu čelit se všemi důsledky. Hrdost je řešení, ne zapírání.

Přijímejte pouze konstruktivní kritiku

Starší generace může mít vůči současným požadavkům nepochopení, a proto vynáší soudy podle vlastních kritérií. To je obecné hledisko doprovázející každý generační rozkol. Mějte to na paměti při komunikaci s rodiči.

Berte věci s nadhledem

“Životní výzvy přicházejí s jinou dynamikou, proto jim přizpůsobte svoje tempo,” tvrdí švédská psycholožka Maud Mikensen. Dokazuje tak, že není třeba brát některé věci smrtelně vážně a že nemusíte mít mindrák z nedospělosti.

Ne vše musíte zvládnout

“V dnešním světě je nežít šťastný život hřích,” uvádí s nadhledem terapeutka Esther Perel. Ve své práci upozorňuje, že není třeba dostávat komerční představě šťastného života. Takový tlak je toxický a na svých přednáškách Esther často zdůrazňuje, že nejvíce to poškozuje právě partnerské vztahy třicátníků.

Dbejte detoxu

Všechny výše zmíněné odbornice se shodují, že je třeba o svých problémech, obzvláště v tomto období mluvit. Choďte k terapeutovi, buďte otevření, svěřte se na sítích a dávejte si pauzu od negativních vlivů.

Individualita na prvním místě

“Sociální sítě izolují jedince a zároveň vytváří pocit povinnosti vůči určitým skupinám,” říká Antoria Lynch. Naznačuje tak, že jediné, co vás udrží nad vodou, je pozbýt měřítko ostatních. “Buďte individuální a originální, nenechte se semlít FOMO pocitem, který vám nic nedává. Bude vás to jen blokovat,” vzkazuje.

 

Životní styl - další články