Může porážet i velké hráčky. Muchová bude v Pekingu bojovat o titul

5. října 2024·Sport·Šárka Blahoňovská

Karolína Muchová. (Zdroj: Jade Gao / AFP / AFP / Profimedia)

Karolína Muchová si na prestižním turnaji WTA 1000 v Pekingu zajistila postup do finále. Česká tenistka porazila v semifinále domácí hvězdu Čeng Čchin-wen 6:3, 6:4 a bude bojovat o titul. Na cestě do finále překonala ve čtvrtfinále světovou dvojku Arynu Sabalenkovou i Španělku Cristinu Bucsao. Ve finále ji čeká Američanka Coco Gauff.

Muchová pokračuje v skvělých výkonech na turnaji v Pekingu, kde si díky triumfu nad domácí favoritkou Čeng Čchin-wen zajistila místo ve finále. V semifinálovém utkání Muchová dominovala, i přes krátké ošetření čínské tenistky po nešťastném podklouznutí v prvním setu si Muchová udržela klidnou a přesnou hru, což ji po 98 minutách přineslo postup do boje o titul.

Na své cestě do finále narazila Muchová ve čtvrtfinále na světovou dvojku, Bělorusku Arynu Sabalenkovou, které připravila první porážku po 15 vítězných zápasech. Třísetová bitva, která skončila 7:6, 2:6, 6:4 ve prospěch české hráčky, ukázala Muchové houževnatost a schopnost ustát tlak.

Po náročném zápase se Sabalenkovou prohlásila, že klíčem k úspěchu byla její bojovnost a trpělivost. „Jsem šťastná, že jsem byla proti tak velkým hráčkám schopná dvakrát po sobě předvést dobrý výkon. Vidím, že je můžu porážet,“ řekla pak Muchová po triumfu nad Čeng Čchin-wen.

Muchová na turnaji ztratila pouhý jeden set, a to právě proti Sabalenkové. Na cestě do finále navíc snadno porazila Španělku Cristinu Bucsaovou 6:2, 6:0 a potvrdila svou skvělou formu. Svou finálovou soupeřku Coco Gauff zatím v kariéře nepřekonala, ale nedělní duel nabídne šanci na odplatu za předchozí porážky z Cincinnati a US Open.