Nová královna! Tenistka Barbora Krejčíková vyhrála Wimbledon

13. července 2024·Sport·Redakce

Barbora Krejčíková (Zdroj: Profimedia)

Barbora Krejčíková je novou wimbledonskou šampionkou! Finálový duel s Jasmine Paolini získala po setech 6:2, 2:6, 6:4! Po French Open 2021 vyhrála svůj druhý velký titul v singlu.

Barbora Krejčíková je letošní vítězkou ženské dvouhry ve Wimbledonu. Ve více než dvouhodinové bitvě přehrála Italku Jasmine Paoliniovou, v současnosti sedmou hráčku žebříčku WTA. Osmadvacetiletá Češka vstoupila do sobotního zápasu lépe, když první set vyhrála 6:2. V tom druhém ovšem převzala iniciativu jen o pár týdnů mladší Paoliniová a získala ho rovněž poměrem 6:2.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ČT sport (@sport_ct)

Krejčíková je k nepoznání od hráčky, která nastoupila do tohoto zápasu,“ komentovala dojem z druhého setu v BBC bývalá britská jednička Annabel Croftová. „Na začátku vypadala cílevědomě v každém jednotlivém hraném bodě, vypadala takticky. Ale všechno se to nějak vypařilo.“

Ve třetím setu se ale situace na kurtu opět změnila a obě hráčky si až do stavu 3:3 držely své podání. Pak ale přišel od Krejčíkové break, který následně při svém podání potvrdila. V posledním gamu zápasu Paoliniová odvrátila dva mečboly, ten třetí ale Krejčíková proměnila a mohla slavit.

Příspěvek sdílený Women’s Tennis Association (@wta)

Nová šampionka se pak prodírala mezi diváky ke svému boxu, kde jí fandila třeba herečka Jana Paulová nebo brankář Lukáš Dostál. Nechyběl ani bývalý tenista Jan Kodeš a samozřejmě její trenérský tým. Při děkovné řeči pogratulovala poražené Italce ke skvělému úspěchu (Paolini byla letos i ve finále Roland Garros, kde prohrála s Igou Šwiatek, pozn. redakce). Krejčíková navázala na loňský triumf Markéty Vondroušové a po Roland Garros vyhrála druhý grandslamový titul.