Famózní Macháč! V životní formě udolal světovou dvojku Alcaraze

10. října 2024·Sport·ČTK

Tomáš Macháč (Zdroj: Profimedia)

Tomáš Macháč ve čtvrtfinále turnaje Masters v Šanghaji vyřadil po setech 7:6, 7:5 světovou dvojku Carlose Alcaraze. V semifinále vyzve Itala Jannika Sinnera.

Během prvního setu si oba dva hráči drželi servis, proto se rozhodlo až ve zkrácené hře. V ní Macháč prokázal větší psychickou odolnost a trpělivost, nakonec zvítězil 7:5.

Ve druhé sadě český hráč rychle sebral Alcarazovi podání, ale sám o něj také záhy přišel. Vyrovnaná bitva pokračovala, až přišla jedenáctá hra a v ní opět Macháč, hlavně díky skvělému returnu, vzal bývalé světové jedničce opět servis a následně čistou hrou utkání dopodával. Věděl jsem, že teď hraju velmi dobrý tenis. V minulém zápase jsem porazil Tommyho Paula po neuvěřitelném výkonu,“ připomněl Macháč osmifinálovou výhru nad třináctým hráčem žebříčku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ATP Tour (@atptour)

S těmihle hráči musíte hrát skvěle, jinak je to 2:6, 3:6 a jedete domů. Jiná možnost není. S hráčem jako Alcaraz nikdy nevíte ani za stavu 5:4. Hrál jsem proti němu skvělý tenis v Davis Cupu, ale jen jeden set. Dnes to byly dva a stačilo to,“ pochvaloval si olympijský vítěz ve smíšené čtyřhře.

Čtyřnásobného grandslamového šampiona Alcaraze porazil 33. hráč žebříčku Macháč poprvé v kariéře měsíc poté, co první vzájemný duel v Davis Cupu kvůli křečím v noze po prvním vyhraném setu vzdal. Se Sinnerem berounský rodák prohrál letos na turnaji v Miami ve svém dosavadním jediném čtvrtfinále na turnajích Masters. „Těším se na to. Moc si to užívám a jsem šťastný, že můžu hrát proti těm nejlepším,“ dodal Macháč.