Boj o Wimbledon je tady! Barbora Krejčíková si zahraje finále prestižního turnaje

12. července 2024·Sport·Redakce

Barbora Krejčíková (Zdroj: Profimedia)

Dobrá zpráva pro české tenisové fanoušky. Sobotní wimbledonské finále Barbory Krejčíkové proti Italce Jasmine Paolini bude dostupné pro více z nich. Práva kromě Eurosportu získala den před zápasem také Česká televize. Finále ženské dvouhry začne v 15 hodin.

Barbora Krejčíková porazila o tři roky mladší Jelenu Rybakinu i ve třetím vzájemném zápase a znovu po třech setech. Na vítězné míče přitom prohrála 25:38, ale rodačka z Moskvy reprezentující Kazachstán doplatila na 37 nevynucených chyb. Češce se úvod zápasu nepovedl. Prohrála první dva servisy a Rybakinová utekla do vedení 4:0. Česká tenistka se sice zlepšila, od stavu 1:5 vyhrála dva gamy po sobě, její soupeřka už ale náskok udržela a za 43 minut získala první set.

Na začátku druhé sady Krejčíková čelila dalšímu brejkbolu, Rybakinová ho ale nevyužila a česká tenistka uhájila servis i ve třetí a páté hře. Češka přečkala těžké chvíle a sama udeřila v šestém gamu, kdy soupeřku brejkla a získala vedení 4:2. V dramatické koncovce sice Krejčíková nevyužila pět setbolů, na šestý pokus už ale devátou hru uzavřela a srovnala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @filatennis

Rozhodnutí přišlo v sedmé hře třetí sady. V ní si Krejčíková vypracovala při podání soupeřky vedení 40:15 a hned první brejkbol zužitkovala. Rybakinová mohla kontrovat o chvíli později. V osmém gamu vedla 30:0, česká hráčka ale vývoj zvrátila a o dvě dějství později doservírovala duel čistou hrou.

Krejčíková je ve Wimbledonu třetí českou finalistkou za poslední čtyři roky. Vloni turnaj ovládla Markéta Vondroušová a v roce 2021 hrála rozhodující zápas o titul Karolína Plíšková. Češka je ve finále grandslamu podruhé v kariéře a může zopakovat triumf z antukového Roland Garros před třemi lety. Proti ní bude stát drobná Jasmine Paolini.